Ślusarczyk Auto
Serwis klimatyzacji BMW i Mini
 
Współczesny samochód bez klimatyzacji? Trudno to sobie wyobrazić... Klimatyzacja stała się w samochodach równie powszechna jak radiodbiornik. W odróżnieniu od niego, do zachownia pełnej sprawności układ wymaga jednak starannej opieki.
 
Wraz z wiekiem pojazdu maleje ilość czynnika chłodniczego w układzie klimatyzacji. Na skutek tego zjawiska, spada wydajność chłodzenia powietrza. Niedobór czynnika, oprócz obniżenia komfortu użytkowania samochodu, jest niebiezpieczny również dla sprężarki (czynnik jest nośnikiem oleju). Natomiast bakterie i roztocza rozwijające się w klimatyzacji powodują nie tylko nieprzyjemny zapach, lecz przede wszystkim zagrożenie dla układu oddechowego człowieka, głównie alergików i dzieci. Z tego powodu, co najmniej raz w roku należy pamiętać o uzupełnieniu czynnika, odgrzybieniu i dezynfekcji układu wentylacji.
Jeżeli w Państwa samochodzie: w czasie deszczu szyby są zaparowane, po włączeniu klimatyzacji czuć nieprzyjemny zapach a w upalne dni powietrze wylatujące z kratek nie jest wystarczająco chłodne - to są to pierwsze objawy występujących problemów w układzie klimatyzacji.
 
Na wyposażeniu naszego serwisu znajdują się urządzenia, dzięki którym jesteśmy w stanie zmierzyć temperaturę schładzanego powietrza, uzupełnić czynnik chłodniczy, wprowadzić świeży olej oraz sprawdzić szczelność układu. W ramach obsługi wykonujemy również dezynfekcję ozonem wnętrza pojazdu i układu wentylacji. W ramach okresowych przeglądów proponujemy wymianę filtra pyłkowego.
W celu zachowania pełnej sprawności układu klimatyzacji, zalecamy wykonywanie pełnej obsługi nie rzadziej niż raz w roku.
 
Zakres przeglądu kompletnego obejmuje:
  • kontrolę szczelności układu klimatyzacji,
  • sprawdzenie przewodów czynnika chłodniczego, ich mocowania, szczelności połączeń i prowadzenia,
  • wymianę czynnika chłodniczego i jego uzupełnienie,
  • wprowadzenie do układu specjalnego oleju,
  • dezynfekcję układu wentylacyjnego (odgrzybianie ozonem),
  • sprawdzenie funkcjonowania sprężarki,
  • kontrola wydajności chłodzenia,
  • wymiana filtra kabinowego (filtr płatny dodatkowo).
 
W niektórych przypadkach, proces ozonowania usuwa nieprzyjemny zapach jedynie na krótki czas. Wtedy jedynym skutecznym rozwiązaniem staje się dezynfekcja lub wymiana parownika klimatyzacji. Dezynfekcję wykonuje się ten zabieg za pomocą specjalistycznych środków "nadmuchiwanych" na wymiennik od strony komory silnika. Proces trwa kilka godzin i jest całkowicie bezpieczny dla układów samochodu.
 
Cennik (kwoty brutto):
 
Obsługa klimatyzacji PODSTAWOWA (sprawdzenie poprawności działania, wymiana czynnika, osuszenie, wymiana oleju, odgrzybianie metodą ozonowania) - 175 zł (filtr kabinowy płatny osobno)
 
Obsługa klimatyzacji STANDARD (sprawdzenie poprawności działania, wymiana czynnika, osuszenie, wymiana oleju, odgrzybianie metodą ultradźwiękową) - 225 zł (filtr kabinowy płatny osobno)
 
Obsługa klimatyzacji PREMIUM (sprawdzenie poprawności działania, wymiana czynnika, osuszenie, wymiana oleju, odgrzybianie metodą ultradźwiękową i ozonową, dezynfekcja i mycie parownika klimatyzacji) - 395 zł (filtr kabinowy płatny osobno)
 
Odgrzybianie (ozonowanie) - 50 zł
Dezynfekcja parownika klimatyzacji - od 245 zł (zależna od ilości parowników)

 

Kontakt z działem obsługi BMW i Mini

Copyright © 2018 slusarczyk-bmw.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

design by GreenMouse